EXB-N8V470JX
DigiKey Part Number
Y10470TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y10470CT-ND - Cut Tape (CT)
Y10470DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-N8V470JX
Description
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 0804
Detailed Description
47 Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
EXB-N8V470JX Models
Power Per Element
31mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
47
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)