EXB-14V221JX
DigiKey Part Number
Y3221TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y3221CT-ND - Cut Tape (CT)
Y3221DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-14V221JX
Description
RES ARRAY 2 RES 220 OHM 0302
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Category
Power Per Element
31mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
220
Size / Dimension
0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)