ETQ-P5M220YFC
DigiKey Part Number
PCD2461TR-ND - Tape & Reel (TR)
PCD2461CT-ND - Cut Tape (CT)
PCD2461DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETQ-P5M220YFC
Description
FIXED IND 22UH 6.2A 50 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.2 A 50mOhm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
ETQ-P5M220YFC Models
DC Resistance (DCR)
50mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Current - Saturation (Isat)
8.8A