ETQ-P4M330YFN
DigiKey Part Number
P122549TR-ND - Tape & Reel (TR)
P122549CT-ND - Cut Tape (CT)
P122549DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETQ-P4M330YFN
Description
FIXED IND 33UH 2.5A 189.2 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.5 A 189.2mOhm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
ETQ-P4M330YFN Models
DC Resistance (DCR)
189.2mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Size / Dimension
0.256" L x 0.236" W (6.50mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
4.1A