ETQ-P3M3R3KVN
DigiKey Part Number
P19767TR-ND - Tape & Reel (TR)
P19767CT-ND - Cut Tape (CT)
P19767DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETQ-P3M3R3KVN
Description
FIXED IND 3.3UH 6.1A 26.51 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.1 A 26.51mOhm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
ETQ-P3M3R3KVN Models
DC Resistance (DCR)
26.51mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Size / Dimension
0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
11.5A