ERZ-VF2M330
DigiKey Part Number
P7347TR-ND - Tape & Reel (TR)
P7347CT-ND - Cut Tape (CT)
P7347DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-VF2M330
Description
VARISTOR 33V 125A 2SMD JLEAD
Detailed Description
33 V 125 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-VF2M330 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
36 V
Current - Surge
125 A
Series
Energy
1.2J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
20 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum DC Volts
26 V
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Varistor Voltage (Min)
30 V
Base Product Number
Varistor Voltage (Typ)
33 V