ERZ-VA9D511 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 381
510 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
ERZ-VA9D511
DigiKey Part Number
10-ERZ-VA9D511TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-VA9D511
Description
VARISTOR 510V 3.5KA DISC 10MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Manufacturer
Current - Surge
3.5 kA
Series
Energy
92J
Capacitance @ Frequency
210 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
410 V
Varistor Voltage (Min)
459 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
510 V