ERZ-V20D270
DigiKey Part Number
P7316-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V20D270
Description
VARISTOR 27V 3KA DISC 21.5MM
Detailed Description
27 V 3 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 21.5mm
EDA/CAD Models
ERZ-V20D270 Models
Varistor Voltage (Max)
30 V
Current - Surge
3 kA
Series
Energy
19J
Capacitance @ Frequency
24500 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
17 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
22 V
Varistor Voltage (Min)
24 V
Package / Case
Disc 21.5mm
Varistor Voltage (Typ)
27 V