ERZ-V10D471
DigiKey Part Number
P7210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V10D471
Description
VARISTOR 470V 3.5KA DISC 11.5MM
Detailed Description
470 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 11.5mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V10D471 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
517 V
Current - Surge
3.5 kA
Series
Energy
85J
Capacitance @ Frequency
230 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
385 V
Varistor Voltage (Min)
423 V
Package / Case
Disc 11.5mm
Varistor Voltage (Typ)
470 V