ERZ-V10D201
DigiKey Part Number
P7205-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V10D201
Description
VARISTOR 200V 3.5KA DISC 11.5MM
Detailed Description
200 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 11.5mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V10D201 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
225 V
Current - Surge
3.5 kA
Series
Energy
35J
Capacitance @ Frequency
430 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
130 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
170 V
Varistor Voltage (Min)
185 V
Package / Case
Disc 11.5mm
Varistor Voltage (Typ)
200 V