ERZ-V07D220
DigiKey Part Number
P7291-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V07D220
Description
VARISTOR 22V 500A DISC 8.5MM
Detailed Description
22 V 500 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 8.5mm
EDA/CAD Models
ERZ-V07D220 Models
Varistor Voltage (Max)
24 V
Current - Surge
500 A
Series
Energy
1.3J
Capacitance @ Frequency
3600 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
14 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Varistor Voltage (Min)
20 V
Package / Case
Disc 8.5mm
Varistor Voltage (Typ)
22 V