ERZ-V05D470
DigiKey Part Number
P7287-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V05D470
Description
VARISTOR 47V 250A DISC 7MM
Detailed Description
47 V 250 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
EDA/CAD Models
ERZ-V05D470 Models
Varistor Voltage (Max)
52 V
Current - Surge
250 A
Series
Energy
1.5J
Capacitance @ Frequency
650 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
30 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
38 V
Varistor Voltage (Min)
42 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
47 V