ERZ-V05D221
DigiKey Part Number
P7182-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V05D221
Description
VARISTOR 220V 800A DISC 7MM
Detailed Description
220 V 800 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
EDA/CAD Models
ERZ-V05D221 Models
Varistor Voltage (Max)
242 V
Current - Surge
800 A
Series
Energy
9J
Capacitance @ Frequency
110 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
140 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
180 V
Varistor Voltage (Min)
198 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
220 V