ERZ-E14A331S1
DigiKey Part Number
P124362-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-E14A331S1
Description
VARISTOR 330V 7.5KA DISC 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 V 7.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
Category
Varistor Voltage (Max)
363 V
Current - Surge
7.5 kA
Series
Energy
228J
Capacitance @ Frequency
900 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
210 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
270 V
Varistor Voltage (Min)
297 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
330 V