ERZ-E11F681 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Würth Elektronik
680 V 5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
ERZ-E11F681
DigiKey Part Number
ERZ-E11F681-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-E11F681
Description
VARISTOR 680V 5KA DISC 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
748 V
Manufacturer
Current - Surge
5 kA
Series
Energy
190J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
290 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
420 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
560 V
Varistor Voltage (Min)
612 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
680 V