ERZ-C32EK241
DigiKey Part Number
P7133-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-C32EK241
Description
VARISTOR 240V 25KA MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
240 V 25 kA Varistor 1 Circuit Chassis Mount Module
Category
Varistor Voltage (Max)
264 V
Manufacturer
Panasonic Industry
Current - Surge
25 kA
Series
Energy
240J
Packaging
Bulk
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
5000 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
150 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
200 V
Mounting Type
Chassis Mount
Varistor Voltage (Min)
216 V
Package / Case
Module
Varistor Voltage (Typ)
240 V