ERZ-C32CK391W
DigiKey Part Number
P7161-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-C32CK391W
Description
VARISTOR 390V 25KA DISC 32MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
390 V 25 kA Varistor 1 Circuit Chassis Mount Disc 32mm, Formed Tabs
Category
Varistor Voltage (Max)
429 V
Manufacturer
Panasonic Industry
Current - Surge
25 kA
Series
Energy
350J
Packaging
Bulk
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
3000 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
250 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
320 V
Mounting Type
Chassis Mount
Varistor Voltage (Min)
351 V
Package / Case
Disc 32mm, Formed Tabs
Varistor Voltage (Typ)
390 V