ERX-2SJ1R0A
DigiKey Part Number
P1.0W-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERX-2SJ1R0A
Description
RES 1 OHM 5% 2W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
1 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)