ERJ-U6QFR82V
DigiKey Part Number
P.82BHTR-ND - Tape & Reel (TR)
P.82BHCT-ND - Cut Tape (CT)
P.82BHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U6QFR82V
Description
RES 0.82 OHM 1% 1/4W 0805
Detailed Description
820 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-U6QFR82V Models
Temperature Coefficient
0/ +150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)