ERJ-U02F2103X
DigiKey Part Number
10-ERJ-U02F2103XTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-U02F2103XCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-U02F2103XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U02F2103X
Description
RES 210K OHM 1% 1/10W 0402
Detailed Description
210 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-U02F2103X Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)