ERJ-S06F4702V
DigiKey Part Number
10-ERJ-S06F4702VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-S06F4702VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-S06F4702VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S06F4702V
Description
RES 47K OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
47 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-S06F4702V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)