ERJ-PC3D3652V is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for ERJ-PC3D3652V is not available
ERJ-PC3D3652V
DigiKey Part Number
10-ERJ-PC3D3652VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-PC3D3652V
Description
RES SMD 36.5K OHM 0.5% 1/5W 0603
Detailed Description
36.5 kOhms ±0.5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)