ERJ-PC3B4701V is out of stock and can be placed on backorder.
New at DigiKey
Image for ERJ-PC3B4701V is not available
ERJ-PC3B4701V
DigiKey Part Number
10-ERJ-PC3B4701VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-PC3B4701VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-PC3B4701VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-PC3B4701V
Description
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/5W 0603
Detailed Description
4.7 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)