ERJ-PB3D4532V
DigiKey Part Number
P20471TR-ND - Tape & Reel (TR)
P20471CT-ND - Cut Tape (CT)
P20471DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-PB3D4532V
Description
RES SMD 45.3K OHM 0.5% 1/5W 0603
Detailed Description
45.3 kOhms ±0.5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-PB3D4532V Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)