ERJ-P14J680U
DigiKey Part Number
P68ASTR-ND - Tape & Reel (TR)
P68ASCT-ND - Cut Tape (CT)
P68ASDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-P14J680U
Description
RES SMD 68 OHM 5% 1/2W 1210
Detailed Description
68 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-P14J680U Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)