ERJ-MS4HF10MU
DigiKey Part Number
P17098TR-ND - Tape & Reel (TR)
P17098CT-ND - Cut Tape (CT)
P17098DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-MS4HF10MU
Description
RES 0.01 OHM 1% 2W 2512
Customer Reference
Detailed Description
10 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
EDA/CAD Models
ERJ-MS4HF10MU Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Last Time Buy
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)