ERJ-1TYF100U
DigiKey Part Number
PT10AETR-ND - Tape & Reel (TR)
PT10AECT-ND - Cut Tape (CT)
PT10AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1TYF100U
Description
RES SMD 10 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-1TYF100U Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)