ERJ-12SF5900U is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Parametric Equivalent
Vishay Dale
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
590 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film