ERG-2SJ750
DigiKey Part Number
P75W-2BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERG-2SJ750
Description
RES 75 OHM 5% 2W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
75 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERG-2SJ750 Models
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)