ERG-2SJ390V
DigiKey Part Number
P39W-2CT-ND - Cut Tape (CT)
P39W-2TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERG-2SJ390V
Description
RES 39 OHM 5% 2W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
39 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERG-2SJ390V Models
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)