ERG-1SJ473 is Obsolete and no longer manufactured.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 12.450
Datasheet
47 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
ERG-1SJ473
DigiKey Part Number
P47KW-1BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERG-1SJ473
Description
RES 47K OHM 5% 1W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERG-1SJ473 Models
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)