ERG-1SJ300V
DigiKey Part Number
P30W-1CT-ND - Cut Tape (CT)
P30W-1TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERG-1SJ300V
Description
RES 30 OHM 5% 1W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERG-1SJ300V Models
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)