ERA-V39J101V is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay
In Stock: 11.659
Datasheet
100 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Temperature Sensitive Specialized Resistor Metal Film 3900ppm/°C Surface Mount
ERA-V39J101V
DigiKey Part Number
P100CJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-V39J101V
Description
RES TEMP SENS 100 OHM 5% 1/16W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERA-V39J101V Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±5%
Series
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
3900ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C