ERA-V33J221V
DigiKey Part Number
P220CHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-V33J221V
Description
RES TEMP SENS 220 OHM 5% 1/16W
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Temperature Sensitive Specialized Resistor Metal Film 3300ppm/°C Surface Mount
Category
Resistance
220 Ohms
Tolerance
±5%
Series
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
3300ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C