ERA-V27J331V
DigiKey Part Number
P330CGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-V27J331V
Description
RES TEMP SENS 330 OHM 5% 1/16W
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Temperature Sensitive Specialized Resistor Metal Film 2700ppm/°C Surface Mount
EDA/CAD Models
ERA-V27J331V Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Resistance
330 Ohms
Manufacturer
Panasonic Industry
Tolerance
±5%
Series
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
2700ppm/°C
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C