ERA-S39J100V
DigiKey Part Number
P10CETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-S39J100V
Description
RES TEMP SENS 10 OHM 5% 1/10W
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Temperature Sensitive Specialized Resistor Metal Film 3900ppm/°C Surface Mount
EDA/CAD Models
ERA-S39J100V Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Resistance
10 Ohms
Manufacturer
Panasonic Industry
Tolerance
±5%
Series
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
3900ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C