ERA-S33J102V is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Yageo Nexensos
In Stock: 32.445
Datasheet
1 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Temperature Sensitive Specialized Resistor Metal Film 3300ppm/°C Surface Mount
ERA-S33J102V
DigiKey Part Number
P1.0KCDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-S33J102V
Description
RES TEMP SENS 1K OHM 5% 1/10W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERA-S33J102V Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Resistance
1 kOhms
Manufacturer
Panasonic Industry
Tolerance
±5%
Series
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
3300ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C