ERA-S15J821V
DigiKey Part Number
P820CBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-S15J821V
Description
RES TEMP SENS 820 OHM 5% 1/10W
Customer Reference
Detailed Description
820 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Temperature Sensitive Specialized Resistor Metal Film 1500ppm/°C Surface Mount
Category
Resistance
820 Ohms
Tolerance
±5%
Series
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
1500ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C