ERA-S15J101V is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Yageo Nexensos
In Stock: 45
Datasheet
100 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Temperature Sensitive Specialized Resistor Metal Film 1500ppm/°C Surface Mount
ERA-S15J101V
DigiKey Part Number
P100CBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-S15J101V
Description
RES TEMP SENS 100 OHM 5% 1/10W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ERA-S15J101V Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±5%
Series
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
1500ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C