ERA-S15J100V
DigiKey Part Number
P10CBTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-S15J100V
Description
RES TEMP SENS 10 OHM 5% 1/10W
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Temperature Sensitive Specialized Resistor Metal Film 1500ppm/°C Surface Mount
Category
Resistance
10 Ohms
Manufacturer
Panasonic Industry
Tolerance
±5%
Series
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient
1500ppm/°C
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C