ERA-8AEB274V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Susumu
In Stock: 1.947
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 8.120
Datasheet
YAGEO
Upgrade
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
YAGEO
270 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film