ERA-8AEB1430V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Susumu
YAGEO
Upgrade
YAGEO
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
Vishay Dale
143 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film