ERA-6AEB202V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 633
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 12.262
Datasheet
In Stock: 12.385
Direct
Vishay
Direct
Susumu
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 151
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
YAGEO
In Stock: 527
Vishay Dale
Vishay Dale
Upgrade
YAGEO
Upgrade
Vishay
Vishay Dale Thin Film
2 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film