ERA-3VRW3321V
DigiKey Part Number
10-ERA-3VRW3321VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-3VRW3321V
Description
RES 3.32K OHM 0.05% 1/8W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.32 kOhms ±0.05% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
EDA/CAD Models
ERA-3VRW3321V Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)