ERA-3AED911V
DigiKey Part Number
P123783TR-ND - Tape & Reel (TR)
P123783CT-ND - Cut Tape (CT)
P123783DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-3AED911V
Description
RES SMD 910 OHM 0.5% 1/10W 0603
Detailed Description
910 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
EDA/CAD Models
ERA-3AED911V Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)