ERA-3AEB1022V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay
In Stock: 4.400
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 16.232
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 699
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
10.2 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film