ERA-2AED63R4X
DigiKey Part Number
10-ERA-2AED63R4XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-2AED63R4X
Description
RES 63.4 OHM 0.50% 25PPM 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
63.4 Ohms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)