ERA-2AEB63R4X is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 343
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
63.4 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
ERA-2AEB63R4X
DigiKey Part Number
10-ERA-2AEB63R4XTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERA-2AEB63R4XCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERA-2AEB63R4XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-2AEB63R4X
Description
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/16W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERA-2AEB63R4X Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)