ERA-2AEB1471X is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 6.527
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 10.441
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 719
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 927
Direct
Vishay
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
In Stock: 16
Vishay Dale
In Stock: 5
YAGEO
Susumu
1.47 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film