ELL-VGG330M is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 5.970
Datasheet
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 0
Datasheet
Bourns Inc.
33 µH Shielded Wirewound Inductor 340 mA 1.33Ohm Nonstandard
ELL-VGG330M
DigiKey Part Number
PCD2308TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ELL-VGG330M
Description
FIXED IND 33UH 340MA 1.33 OHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ELL-VGG330M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
450mA
DC Resistance (DCR)
1.33Ohm
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)